Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Antakya’da Sokak Oyunları Festivali Düzenledi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Antakya ilçesinde afetten etkilenen çocuklar için “Sokak Oyunları Şenliği” düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Antakya’da düzenlediği festival, afet mağduru miniklere moral verdi.

Yüzyılın felaketini yaşayan, oyun oynarken yıkım, enkaz ve kayıplarla sarsılan çocuklar, festival sayesinde depremin yıkıcı etkilerinden kurtularak oyun dolu günler geçirdi.

“Yüzyılın felaketi”nde yaraları sarmak için depremin hemen ardından bölgeye yardım için koşan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da 2 bin konteyner ve seyyar tuvaletten oluşan yaşam alanları kurarak yardım dağıtımında da çevrilmemiş taş bırakmadı, bölgedeki desteğini sosyal projelerle sürdürüyor.

Felaketten en çok etkilenen çocuklara psikolojik destek ve moral vermek amacıyla daha önce Antakya’da Masal Şenliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Bursa’da geleneksel olarak düzenlenen Sokak Oyunları Şenliği’ni Hatay’a taşıdı.

Müzeler Şube Müdürlüğü eğitimcileri ve gönüllülerinden oluşan bir grup, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte afetzede çocuklarla buluştu.

Konteyner kentlerde yaşayan çocuklar unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını hem öğrendi hem de oynadı.

Üç gün boyunca oyunun birleştirici gücünden yararlanan çocuklar, depremin acı izlerinden uzakta, çocukça oyunlarla dolu vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu