Haber

Bir Japon Restoranında Kendi Yemek Çubuklarını Ortak Bir Kaseye Daldıran İki Kişi Gözaltına Alındı!

Japonya’nın Osaka kentinde Yoshinoya adlı bir restoranda ortak bir kase zencefil turşusundan çubuklarını yiyen vatandaşlar Toshihide Oka ve Ryu Shimazi tutuklandı! Bu haberin detaylarına sizler için içeriğimizde yer verdik.

Kaynak:https://www.irishtimes.com/food/2023/…

Katı kurallarıyla adından sıkça söz ettiren Japonya’da geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir olay yaşandı.

Japonya’da bir restoranda bir kase zencefil turşusuna kendi çubuklarını batıran iki kişi gözaltına alındı.

Osaka’daki Yoshinoya restoranı “gyūdon” adlı bir et yemeği ile ünlüdür ve bu yemek restoranda zencefil turşusu ile servis edilir.

Sofraya getirilen zencefil turşusu ortak bir kapta iken, turşunun içinde hijyeni sağlamak için maşa gibi bir servis aracı bulunur.

34 yaşındaki Toshihide Oka ve 35 yaşındaki Ryu Shimazi isimli vatandaşlar, gittikleri restoranda yemeklerinin yanında servis edilen zencefil turşusu kasesine kendi yemek çubuklarını batırarak bu anları kaydetti.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler gitgide yayılırken, Japon polisi ikilinin peşine düştü.

Ryu Shimazi polise “Sadece insanları güldürmek istedim” dedi. Görüntüleri çeken Tshihida Oka, “Shimazi’den komik bir şey yapmasını istedim. Ne yaptığını görünce kaydedip herkese göstermek istedim” dedi. söz konusu.

Hüküm giymeleri halinde, suçlarını itiraf eden erkekler 3 yıl hapis cezasına çarptırılacak ve iş ihlallerinden 500 bin yen veya yaklaşık 3.800 dolar doğal para cezası ile karşı karşıya kalacak.

Bu olaydan sonra Yoshinoya, Osaka’daki restoranını geçici olarak kapattı ve tüm zencefil turşusunu kaselerle değiştirdi.

haber-celebi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu