Haber

Beyoğlu ve Kağıthane’de 1086 konut hak sahiplerine teslim edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul’un Beyoğlu ve Kağıthane ilçelerinde 1086 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’un dört bir yanındaki riskli binalar dönüştürülmeye devam edilerek vatandaşlara sağlam ve aslına uygun konutlar kazandırılmaya devam ediliyor.

Bu kapsamda İstanbul’un Kağıthane ilçesine bağlı Yahya Kemal Mahallesi’nde 688 konut, Beyoğlu’nun Sütlüce ve Örnektepe mahallelerinde 398 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkedeki sağlıksız yapı stokunun yenilenmesi ve güvenli yaşam alanlarının inşası için kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. vatandaşlar için alanlar.

İstanbul’u afetlere karşı dayanıklı hale getireceklerini vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

“Kağıthane ve Beyoğlu ilçelerinde yaptığımız toplam 1086 adet konut, çevre düzenlemesi ve çocuk oyun alanlarını tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim ettik. Güle güle. İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Kararlıyız, İstanbul’daki sağlıksız yapı stokunun kentleşmesi için vatandaşlarımızla el ele vererek kararlıyız.Dönüşümle yenileyeceğiz.”

Beyoğlu ve Kağıthane’de kentsel dönüşümle yeni, sağlam ve aslına uygun evine kavuşan vatandaşlar, projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

haber-kabaduz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu