Haber

Semih Kılıçsoy’a Avrupa’dan teklif geliyor! 6 kulüpten yakın ilgi…

Beşiktaş’ın genç futbolcusu Semih Kılıçsoy, son haftalarda gösterdiği performansla sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da adından söz ettirmeye başladı.

19 yaşındaki Semih, yükselen performansını Trabzonspor maçında da 2 golle sürdürdü.

Son 7 maçta 7 gol atıp 1 asist yaparak tüm futbol dünyasının dikkatini çeken Semih Kılıçsoy için Avrupa devlerinin şimdiden harekete geçtiği öğrenildi.

Almanya Bundesliga’nın köklü kulüpleri Borussia Dortmund ve Eintracht Frankfurt’un Semih’i ciddi şekilde takip ettiği belirtildi.

İngiltere’den Arsenal ve Aston Villa ve İspanya’dan Atletico Madrid; İtalya’dan Juventus’un Semih için scout ekipleri görevlendirdiği ortaya çıktı.

Bu takımlar arasında en ciddi ilginin Dortmund’dan olduğu ve Alman ekibinin sezon sonunda Beşiktaş’ın kapısını çalabileceği bildirildi.

Feyyaz Uçar teklifleri açıkladı

Futbol Şube Müdürü ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada Semih Kılıçsoy’a tekliflerin gelmeye başladığını söyledi.

Uçar, açıklamasında Semih hakkında şu ifadeleri kullandı:

En sevindirici olan ise ortaya çıkıp sorumluluk alması ve yeteneğini ortaya koymasıydı. Uzun yıllar Beşiktaş’ta oynayacağını söylemek isterim ama onu tutabileceğimizi düşünmüyorum. Türk futbolunun son yılların en büyük yıldızı.

Teklifler çoktan başladı. Montella da onu milli takıma davet edecek. Eğer Avrupa Şampiyonası’nda oynarsa bundan sonra ne olacağını göreceğiz. Kazanamadığımız 3 maçta da zaman zaman iyi oynadık ancak son vuruşlarda sorun yaşadık. Semih’siz maçlarda zorluk çekiyoruz. “Hücum sonlarımızda her zaman Semih’in imzası var.”

“Hiçbir fikrimiz yok”

Semih Kılıçsoy’un menajeri Avukat Murat Teber, futbolcunun şu an sadece sahaya odaklandığını ve transferle ilgili herhangi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Son 2 ayda attığı gollerle dikkat çeken Semih’e fiyat koymak için henüz erken olduğunu belirten Teber, şöyle konuştu:

Semih’in önünde uzun bir yol var. Performansının nasıl devam edeceği, Milli Takım’a seçilip seçilmeyeceği, seçilirse orada başarılı olup olmayacağı, bunların hepsi onun fiyatını ve alıcı potansiyelini belirleyecek faktörler. Ayrıca Semih’in sözleşmesi halen devam ettiği için bu konunun asıl muhatabı Beşiktaş Kulübü.

Semih’in Beşiktaş’la 2028 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu