Ekonomi

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘başkan yardımcısı’ açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, EŞSİZ Parti Genel Lideri Meral AkşenerCuma günü ve CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluSalı günü de Hatay’da incelemelerde bulunacağını söyledi.

İmamoğlu, “Sürecin olgunlaşmasında büyük katkısı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Hatay ziyaretinde ağırlayacağız. Salı günü 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hatay’da ağırlamayı planlıyoruz.”söz konusu.

“Artık sahayı ve ülkeyi konuşacağız”

Ekrem İmamoğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri hakkında konuştu. “Artık sahadan ve memleketten bahsedeceğiz. İstanbul çok büyük bir merkez. Bunu sahada paylaşacağız. Hem ben hem de arkadaşım Mansur Yavaş Bey Altı Masa için süreci başlattık. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olması dileğiyle, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı bir gelecek diliyorum.”ifadeleri kullandı.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“- Görev tanımı, bu tür süreçler hakkında hiçbir duygum yok. Tek duygum 14 Mayıs’ta seçimi kazanacak kişilerden olmak. Bu sürecin en çalışkan askeri ben olacağım, bunu göreceksiniz. Genel merkez, biz başkan adayımız çalışıyoruz. Biz tasarlıyoruz.”

Ekrem İmamoğlu, “Ne olursa olsun en doğru şekilde ayrılmadan bütünleşerek yola devam sorunudur. Kılıçdaroğlu Bey ve Akşener Bey’in lokomotif olması gerektiği ve nasıl katkı sağlayabileceğimiz inancıyla bir sonuca vardık. Gerçekler şekillendi. Her şey çok güzel olacak.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu