Haber

Belçika’da öldürülen İngiliz kadının kimliği 31 yıl sonra belirlendi

Belçika’da öldürülen İngiliz kadının kimliği 31 yıl sonra belirlendi.

İNTERPOL’ün yakınları bulunamayan kadınların cenazelerinin kimliğini tespit etmek amacıyla başlattığı operasyon sonucunda bir kişinin ailesine yıllar sonra ulaşıldı. Belçika’da öldürülen İngiliz vatandaşı Rita Roberts’ın kimliği 31 yıl sonra ailesi tarafından belirlendi. Dövmenin fotoğrafını İngiliz bir haber sitesinde cinayetlerle ilgili bir haberde gören Roberts’ın ailesi, dövmenin sahibinin Rita Roberts olduğunu anladı. Interpol polis şefi Stephen Kavanagh, Roberts’ın ailesinin dövmeyi gördükten sonra Belçika’daki yetkililerle temasa geçtiğini ve kadının kimliğinin resmen belirlendiğini söyledi.

Interpol’ün açıklamasına göre, Şubat 1992’de İngiltere’den Belçika’nın Antwerp kentine giden Rita Roberts, en son Mayıs 1992’de kartpostal göndererek ailesiyle iletişime geçmiş ve cansız bedeni bir nehirde bulunmuştu. Belçikalı yetkililer, kimlik tespitinin ardından cinayetin detaylarına ilişkin soruşturma başlattı.

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL), Hollanda, Belçika ve Almanya’da öldürülen yaşları 15 ile 30 arasında değişen 22 kadının kimliklerini belirlemek amacıyla “Beni Tanıyın” adlı operasyon başlattı. Polisten yapılan açıklamada, mayıs ayında başlatılan operasyon kapsamında şu ana kadar olaylarla ilgili 1.250 ihbarın alındığı belirtildi. – LONDRA

refahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu