Haber

Ankara kulisleri hareketleniyor! Siyasi partilerdeki milletvekili aday listeleri netleşti mi?

ANKARA (İGFA) – Siyasi partilerin milletvekili aday listeleri için çalışmalar sürüyor.

Cumhur İttifakı’nda heyecan devam ederken, AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst kurul bugün de listelere son şeklini vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bakanların hangi ilden aday gösterileceği netleşmeye başlarken 3 dönem kuralına takılan 57 ismin bakan veya bakan yardımcılarının görevlerine ilişkin tebligat yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Salı günü aday gösterilecek bakanların yerine yeni atamalar yapması bekleniyor.

Ankara kulisinden alınan bilgiye göre, İstanbul’dan Fuat Oktay, Vedat Alım, Murat Kurum, Süleyman Soylu, Adil Karaismailoğlu ve Mehmet Muş, Kayseri’den Hulusi Akar, Şanlıurfa’dan Bekir Bozdağ, Antalya’dan Mevlüt Çavuşoğlu, Hatay’dan Fahrettin Koca, Mahmut Özer gidecek. İzmir’den, Mustafa Varank’tan Bursa’dan ve Mehmet Ersoy’dan Aydın’dan aday gösterildi.

Eski bakanlardan Faruk Çelik’i Artvin’den, Efkan Ala’yı Bursa’dan aday gösterecek.

Salı günü açıklanacak kabinede eski Bakan Hakan Çavuşoğlu ve AK Parti Küme Lider Yardımcısı Bülent Turan gibi isimlerin bakan olarak açıklanması bekleniyor.

AK Parti milletvekili aday listelerinden 1200 isim Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edilirken, bazı isimlere de açıklık getirildi.

AK Parti üst kurulunun bugün saat 15.30’da listeleri tamamlayarak YSK’ya teslim etmesi planlanıyor.

Cumhur İttifakı’nda CHP’nin listesinde yer alacak partilerden gelen isimler örgütlerde sıkıntı yaratıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, listeleri kesinleştirmek için Oğuz Kaan Salıcı ve Faik Öztrak ile CHP Genel Merkezi’ndeki toplantıya katıldı. Toplantının saat 15.00’te tamamlanması ve listelerin netleşmesi bekleniyor.

İyi Parti de bugün listelerin son hazırlıklarını tamamlayarak listeleri YSK’ya teslim edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu