Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda grup önerileri kabul edilmedi

TBMM Genel Kurulu’nda CHP, HEDEP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurul’da gündem dışı konuşmalar ve grup başkan yardımcılarının değerlendirmelerinin ardından siyasi partilerin gündeme ilişkin grup önerileri yapıldı.

Saadet Partisi’nin “KHK”, İYİ Parti’nin “yetimhanelerde barındırılan çocuklar”, HEDEP’in “6 Şubat depremi”, CHP’nin “demokrasimizi hedef alan kişi ve kuruluşlar” hakkında soruşturma kurulu kurulmasına ilişkin önerilerinin ön görüşmeleri yapıldı. ve toplumsal birlik” Bugün yapılacak teklifler kabul edilmedi.

Daha sonra Danışma Kurulu’nun 12. Kalkınma Planı görüşmelerinin Genel Kurul Gündemi’nin özel iş bölümünde yer alması yönündeki teklifi görüşüldü.

Kabul edilen öneriye göre Genel Kurul, 12. Kalkınma Planı’nı görüşmek üzere 30 Ekim Pazartesi günü toplanacak. İki bölüm halinde ele alınacak 12. Kalkınma Planı’nda siyasi parti gruplarına ve talep edilmesi halinde yürütme ve komisyona her bölüm için 30’ar dakika konuşma süresi verilecek, bu süreyi temsil edecek iki milletvekiline ise 10’ar dakika konuşma süresi verilecek. onların adına konuşun.

Genel Kurul’da grup önerileri ve Danışma Kurulu önerisinin ardından, emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapılmasını da öngören Turizm Amaçlı Konut Kiralanması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı üzerinde görüşmelere başlandı.

habercal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu