Teknoloji

Tekken 8, Platformlar Arası Destekle Geliyor

Tekken dizisinin yönetmeni Katsuhiro Harada tarafından yapılan açıklamada, Tekken 8 çapraz platform Bir taban ile birlikte gelir. Yani farklı platformlardaki oyuncular da birbirlerine karşı mücadele edebilecek.

PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Tekken 8 için tanıtımlar devam ediyor. The Game Awards kapsamında da karşımıza çıkan yeni oyun için zamanla karakterler için yeni fragmanlar yayınlandı.

Tekken 8, Platformlar Arası Artışa Sahip Olacak!

Yönetmen Katsuhiro Harada, şu anda ne zaman çıkacağı belli olmayan oyun için Twitter’dan sorulan bir soruyu yanıtlayarak, “Çapraz platform mu? Tabiki olacak.” Yeni Tekken oyunu için platformlar arası söylentisini de bu vesileyle aktardı. Aslında ilginç bir biçimde duyurulduğunu söylemek gerekiyor. Yani kolayca gözden kaçabilecek bir durum ama sonunda haberi aldık.

Hatta Harada’nın PlayStation 4 ve Xbox One konsollarını piyasaya sürmesinin ardından bu tarafta Microsoft ve Sony şirketlerine bir teklifte bulunulmuştu. Ancak ortak çıkarlar ve P2P güvenlik sorunları nedeniyle hoş karşılanmadı ve her zaman geri çevrildi.

Microsoft daha sonra çapraz platform özelliğine geri dönse de Japon teknoloji devi, güvenlik politikasını gerekçe göstererek bir süre direndi. Ancak bildiğiniz gibi köprünün altından çok sular aktı ve çoklu oyunlarda çapraz platform artık orta PC ve konsollarda destekleniyor.

Yönetmen Katsuhiro Harada, ortada birkaç aksaklık olmasına rağmen, platformlar arası güçlendirmenin Tekken 8’in son versiyonunda bulunacağına dair biraz sağlamlık ekledi.

karabaglar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu