Haber

Grup toplantısına damgasını vuran Bahçeli’den Biden’ın sorusu: Dinlenme ofisine saat kaçta gitti?

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, 18 gün boyunca Gazze’yi bombalamaya devam ederken, partisinin grup toplantısına katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

BAHÇELİ: BİZİM İÇİN GERİ ADIM YOK

İsrail’e Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurması için 24 saat süre vermesi ve süre dolmasına rağmen harekete geçmemesi nedeniyle eleştirilen Bahçeli, “Bizim için geri adım yok. 24 saati Amerika saatiyle özdeşleştiriyoruz ve ’24 neredeydi’ diye soruyoruz” dedi. saat?’ Amerikalı hizmetçiler “Biden dinlenme ofisine saat kaçta gitti?” diye sordu.

MHP LİDERİNİN SÖYLEDİĞİ OLAY NEDİR?

Bahçeli’nin işaret ettiği gelişme dün akşam saatlerinde yaşandı. ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray’daki konuşmasını yarıda keserek acil durumların ve kritik operasyonların değerlendirildiği Durum Odası’na geçti. Biden konuşmasının sonunda, “Kusura bakmayın, durum odasına gitmem gerekiyor, orada halletmem gereken bir sorun var.” dedi.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA VAR

Beyaz Saray’ın sosyal medya hesabından şu duyuru yapıldı: “Başkan Biden ve Başkan Yardımcısı Harris, ulusal güvenlik ekibinden İsrail ve Gazze’deki son gelişmelere ilişkin brifing aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu